SEKRETET E NJEREZVE QE NUK JANE KURRE VONE Nese e bejne ata...

SEKRETET E NJEREZVE QE NUK JANE KURRE VONE Nese e bejne ata mund ta beni edhe ju

SHARE

E llogarisin gjithmone kohen e tualetit 

Nqs doni sy perfect, bejeni ne kohen e duhur. Rutina e tualetit ne mengjes nuk duhet te kaloje me shume se 10 minuta. sterviteni veten duke vene nje “timer” ne telefonin tuaj. Kur bie alarmi i celularit, lereni rimelin.

E hane shpejt mengjesin 

Lereni per ne fundjave mengjesin e plote dhe te bollshem. Gjate javes, nje mengjes i shpejte ( nje cope kek dhe gota e qumeshtit ndersa beni tualet e babania ne dore ndersa zbrisni shkalleve ) ju japin shume kohe ne dispozicion.

Planifikojeni veshjen kohe me pare 

Ne fakt beni mire ta panifikoni qe te dielen ne darke. Varini te gjitha ne kremastare te vecante per cdo dite, qe nga pantallonat, fundi apo fustani e deri te shalli e getat qe do vishni. vetem keshtu ne mengjes, veshja nuk do tu marre me shume se 3 minuta.

Kane nje vend te posatshem per celesat

Sa hyn ne shtepi leri celesat ne nje tas apo pjate zbukurimi. Mund te perdoresh edhe nje varese te vogel per celesat. Eshte e sigurte qe kur te dalesh do t’i gjesh aty dhe3 nuk do humbesh kohe duke i kerkuar verdalle neper shtepi.

Ndjekin rregullin e 40%

Eshte nje rregull sipas te cilit duhet te llogarisesh qe do te te duhet 40% me shume qe te shkosh ne destinacion. Pra nqs u duhen 30 minuta per te shkuar ne nje takim, duhet te dilni 42 minuta perpara.

Nuk e lene kurre nen cerek depoziten e karburantit ne makine 

Imagjinoni veten duke skuar diku me makinen tuaj dhe papritur shikoni qe po mbaron karburanti. Ky skenar i frikshem duhet tu beje te mos e lini kurre depoziten me me pak se cerek te mbushur.

Nuk merren me mediat sociale 

Nqs pak para se te dilni per ne takim, nisni te kontrolloni Facebookun dhe pastaj kaloni te Instagrami…harrojeni takimin. E mira eshte te mos merreni me to nqs do te niseni ne nje takim.