Trikotilomania eshte nje nevoje e parezistueshme e njerezve qe e kane per te shkulur qimet e flokeve, qerpiket apo vetullat. Eshte nje crregullim impulsiv, te cilin pacientet e kuptojne qe e kane, por qe nuk i rezistojne dot. Shkulja e...
BB krem do te thote "Beauty Balm" apo "balsam bukurie". U krijuan nga nje dermatolog gjerman, per here te pare, per tu perdorur nga pacientet e tij pas trajtimeve ne kliniken dermatologjike. Ne 2011 filluan te prodhohen edhe ne...
Venia e nje sasie te madhe produktesh. Edhe produkti me i mire, po u vu me tepri kthehet ne i demshem. Kjo vlen si per kremerat edhe per laresit e fondatintat. Venia e kremit me vonese. Kremi duhet vene tre...
1. Vizitoni stomatologun tuaj. Mund te keni dhembe te prishur. 2. Pini shume uje. Dehidrimi shkakton ere te keqe. 3. Perdorni soden e bukes, te tretur ne nje gote uje si gargare, pas larjes se dhembeve. Neutralizon aciditetin. 4. Lengu i...
1. Duhet t'i nderroni rregullisht per te parandaluar Sindromin e Shokut Toksik. Bakteriet jane banore normale te vagines , por kur ne te vendoset nje trup i huaj si tamponi, ato mund te mbivendosen, vecanerisht Staphylococcus aureus, i cili...
1. Krihini floket para se te beni dush! 2. Eksfolioni buzet tuaja qe te rrine gjithmone te buta! Lyejini me nje balsam, lerini me te 10 minuta dhe pastaj ferkojini buzet me furcen e dhembeve. 3. Konturoni fytyren. Duket e veshtire por,...

A E DINI SE…

Harxhoni me shume kalori kur flini se sa kur shihni Televizor? Ushqimi shijohet vetem nese perzjehet me peshtyme? Truri i njeriut ka 78% uje? Trupi i nje njeriu me peshe 72 kg ka 0.2 grame flori? Duhen 7-9 ore gjume ne dite qe...
1. Rriten shume me shpejt nga sa mund ta mendoni. 2. Cdo dite humbasim afro 100 fije floku. 3. Edhe floku me i drejte, ne fakt mikroskopikisht eshte kacurrels. 4. Floket jane aq te forte sa mund te mbajne dy elefante. 5. Jeta...
Sekrecionet Vaginale luajne nje rol te rendesishem mirembajtes per sistemin riprodhues. Lengjet e krijuara nga gjendrat brenda vagines dhe qafes se mitres, luajne nje rol te rendesishem ne sistemin riprodhues femeror. Nder te tjera largon edhe te gjitha bakteriet...
- fokusimi vetem ne gjerat e gabuara, kerkoni te bukurat dhe jo vetem gabimet. - mungesa e vemendjes ndaj gjesteve te bukura - insistimi qe ke vetem Ti te drejte, e acaron marredhenien dhe e shmang mirekuptimin ne cift. - renia rehat...