GARA GATIMI Beni gara kush gatuan me mire; harxhoni nje pasdite te tere gjithe familja ne kuzhine duke gatuar secili nga nje pjate te tijen. Ne fund shpallni fituesin.

CELULITI/ FAKTE

Ka disa tipe celuliti: edematoz fibrotik sklerotik Eshte nje shtim i qelizave dhjamore. Shkaktaret jane: Faktoret predispozues - rastet ne familje, gjinia, ndryshimet hotmonale Kontraceptivet Crregullime hepatike dhe te tiroides Jeta sedentare Tipi i ushqimit Veshjet/ kepucet e ngushta Stresi Pijet alkoolike Trajtimi Sporti Mireushqyerja Radiofrekuenca e ndihmuar nga kremerat anticelulit
U emertuan keshtu ne 1930, sipas nje tip shpate. Klasikja "stiletto" vjen nga Franca me dizenjatorin Roger Vivier. Taka e tyre mund te shkoje nga 2.5cm ne 25cm. Nxjerrin me ne pah format e kembeve dhe te vitheve. Konsiderohen me shume nje veshje...
New Bond Girl 1990 Pretty Woman Aussie Babe Sunny Side Up Extra Extra
Jane produkte qe perdoren per te nxitur prodhimin e ngjyres se erret te lekures nen efektin e rrezeve te diellit. Ofrohen edhe me faktor mbrojtes per te ruajtur lekuren. Vendosen perpara ekspozimit ne diell. Per fytyren duhet te jene me faktor...
Lajeni lekuren 2 here ne dite Pini mbi 2 litra uje ne dite Flini 7-8 ore gjume Mos flini permbys Perdorni krem me faktor mbrojtes
Parukiere te pacertifikuar Sigurohuni qe te jene nje licence. Nqs nuk e kane te afishuar diku, kerkoni qe ta nxjerrin. Vegla te pahigjenizuara Ne momentin e pare qe takoheni me parukieren, hidhini nje sy sallonit. Nqs furcat jane plot qime dhe peshqiret...
KUSH I LUFTON SHENJAT E PLAKJES: Retinoidet Alfa-hidroksi acidet Acidi azelaic ...apo te gjitha bashke? Ne fakt te gjithe kremerat qe jane nje nga keto perberes luftojne plakjen. TRAJTIMET PER HEMORROIDET ELEMINOJNE QESET E FRYRA POSHTE SYVE Eshte e vertete. Se bashku me qeset e cajit...
BURRAT QE TRADHETOJNE NUK JANE TE LUMTUR NE MARTESAT E TYRE? 56% e burrave qe tradhetojne jane shume te lumtur ne martesat e tyre, krahasuar me grate "tradhetare", nder te cilat vetem 34% perjetojne martese te lumtur. Meshkujt ne tradheti...
Gjinjte nuk jane simetrike. 88% e femrave kane diference nga njeri gjoks tek tjetri. Disa njerez kane me shume se nje gji. Kjo mund te ndodhe so te femrat edhe te meshkujt. Gjiri i trete mund te jete edhe ne...