Artikujt e fundit

Gjeja me e veshtire per mamate ne keto dite karantine eshte te ushqejne femijet. Pervecse duhet te kenaqin te tere pjestaret e familjes me gatimet e tyre, nje kokecarje jo e vogel eshte krijimi i ushqimeve terheqese...
SEPSE DHE TE SHIKOSH NETFLIX E KA NJE CAK Nuk diskutohet qe nevoja per distancim social na ka mbyllur te tere ne shtepi, larg aktiviteteve qe na konsumonin me pare kohen, duke kthyer ne...
ME E LEHTE TA THUASH SE TA BESH Qofte me vetedije apo jo, te tere ne e prekim fytyren... me teprice. Ne nje studim, eshte pare qe pjesemarresit e preknin fytyren mesatarisht 16...
MASKE ME PATATE 2 kokrra patate 1/2 gote qumesht zjejeme patatet. I shtypim dhe i perziejme me qumesht sa te behet nje mase homogjene. E vendosim masen...
NATALIE PORTMAN Nuk e ka pranuar kurre por thuhet se nje nga aktoret me te talentuara te Hollywood ka bere nderhyrje ne hunde. Ne nuk mendojme keshtu, por po ja u leme juve per...
1. Nje luge gjelle mjalte Nje veze Nje luge gjelle uthull molle Perzjehen forte dhe masa vendoset ne floke per 30-40 minuta. Me...
Serumet jane substanca te holla ne permbajtje. Ne dryshim nga kremerat qe jane me konsistente dhe me pastoze, ato nuk kane ne permbajtje Vazelinen apo Vajra minerale. Kjo ben qe te perthithen me mire nga lekura apo...
VIROZAT DHE GRIPI NË QARKULLIM?    SI TË PËRGATITENI: Ndoshta fëmijët tuaj janë kthyer nga shkolla të zbehtë dhe me ethe. Ose ndoshta keni një hundë të bllokuar dhe një fyt të gërvishtur....
MASKE PER LEKURE SENSITIVE Nje luge gjelle tershereNje luge caji mjalte1/ 2 luge caji me ujePerberesi ideal ketu eshte tershera me vetite e saj antioksidante dhe anti-inflamatore, qe qeteson lekuren dhe heq qelizat...
Shenjat e nje lekure qe eshte e caruar nga xheli dezinfektant jane: tharje e lekures, deskuamim apo lekureza te imta si te rrjepura, skuqje e saj, lengezim, carje, kore hemorragjike, kruajtje, djegie.