TRENDET E MODES 2016

TRENDET E MODES 2016

SHARE

 

Shpatulla te nxjerra jashte

Gryka e mbyllur, por shpatullat jashte. Gati te gjithe designer-at kete vit kane nxjerre modele me shpatulla perjashta, ndaj pritini t’I shihni edhe ne revistat e modes dhe ne dyqane.

Xhinsat e gjera

Nuk jane trend I ri, por mesa duket do vazhdojne te jene present edhe per pak sezone. Xhinsa te gjera ne fund me bel te larte.

Pandoflat

Me nje rrip te trashe dhe me shuall, trendi me I ri pranveror qe ju prêt per 2016. Heni gati te clironi kembet pas dimrit dhe te nxirrni ne pah edhe pedikyrin.

Menget si kambane

Do jene silueta pranverore, viktoriane, kendore apo me cepa qofshin.

Pelice si “teddy bear”

Prerje e madhe, vishet me cfaredo dhe ne cdo kohe.

Shall I holle

Kete sezon, me sportive apo me klasike do te zevendesoje vareset. I lidhur rreth qafes vetem nje here.

Canta minimaliste

Hiqini “Torbat”. Mbani nje cate-kulete me nje rrip te gjate. Do ndjeheni me e lehte kete sezon.

Fustanet maxi me menge te gjata

Sril bohemian, romantic, kombinuar edhe me prakticitet. Do ndjeheni te mbrojtura ne nje mbremje te fresket.

 

Burimi: Pure Wow