TRAGJEDIA E NUSES SE RE 27 VJECARE QE VDIQ NGA KRUAJTJA...

TRAGJEDIA E NUSES SE RE 27 VJECARE QE VDIQ NGA KRUAJTJA E PANJOHUR

SHARE

Mendonin se kishin nje te ardhme te shkelqyer perpara tyre, por nuk ndodhi ashtu. Liam Crossley and Lusi kishin pune te mirepaguara dhe sapo kishin nisur nje martese te lumtur. Por papritur ajo fillon te ndjeje kruajtje ne te gjithe trupin. Kruajtjet u shtuan edhe pse shkoi te mjeku i familjes dhe mori mjekim per alergji. Me tej u kontrollua serish per te pare mos kishte zgjebe, por serish nuk doli asnje gje e re ne drite. Pas vizites tek dermatologu dhe ekzaminimeve qe ju rekomanduan kaluan edhe 4 muaj te tjere neper spitale, derisa me ne fund u diagnostikua me kancer ne melci. Lusi nuk i mbijetoi dot kancerit edhe pse pati mbeshtetje te fuqishme nga familja e saj.

316AF3D000000578-3459161-image-a-20_1456183949539

Historia e Lusit eshte nje apel qe asgje ne trupin tone nuk duhet te neglizhohet, sidomos shqetesimet qe zgjasin ne kohe.