STIL FRANCEZ NE GARDEROBE; CFARE DUHET TE KEMI

STIL FRANCEZ NE GARDEROBE; CFARE DUHET TE KEMI

SHARE
Women's clothing on a rack on black hangers

TRIKOJA

Nuk ka si trikot. Jane shpetimtare ne cdo stine, si ne nje mbremje te fresket vere, ashtu dhe ne nje nate te ftohte dimri. Ne varesi te stines ndryshon trashesia, e plote ne dimet, e lehte ne vere. ne varesi te veshjes ndryshon gjatesia, e shkurter me nje fund, e gjate me pantallona. Perpiquni te blini triko kashmiri, duke kapur uljet e fundit te pranveres.

KANATJERET

jane magjike dhe kete vit moda i ka kthyer mbrapsht. Mund t’i vishni si ne nje takim punen, me nje kostum ashtu edhe kur shkoni per piknik. Ne te gjitha rastet , me to mund te luash si me ngjyrat edhe me materialet, per t’i bere veshjet me te kendeshme dhe me me shume variacion.

TRIKOT E GJATA

Nuk eshte me lajm i ri: jane gjithandej, poshte xhaketave, kostumeve, xhupave, mbi strece, mbi minifunde e mbi fustane. jane te ngrohta, jane fashion dhe elegante. Mund te vishen edhe me rrip, mund te vishen me fustane te gjata mbi te 40 tat.

BLUZAT

Nuk kane nevoje te jene “couture” e te shpenzoni shume per to. Mjaft te jene elegante dhe praktike. Do rrine ne garderoben tuaj mke vite te tera.

STRECET

Nuk ka femer franceze pa nje pale strece ne garderobe, dhe e preferuara e tyre eshte gjithmone vetem ngjyra e zeze. I veshin gati gjysmen e vitit, si ne raste te vecante ashtu dhe per te qene praktike. Varet se me cfare vishen siper. Provojini kete vit. Do shihni qe do kieni nje stil te ri.

POLIESTRA

Eshte kthyer! nuk eshte shume higjenike, eshte e vertete, por vishet nje here, lahet dhe kthehet ku ishte.. paloset dhe vishet pas problem. ka ate pamken e ngjshme me mendahshin dhe ti nuk shpenzon shume, por ke nje pamje te mrekullueshme.