SI TE KURSEJME PER PUSHIMET

SI TE KURSEJME PER PUSHIMET

SHARE

Prenotojeni hotelin te pakten 4 jave perpara. Sa me e afert te jete data e prenotimit me daten e nisjes se pushimeve, aq me shume do te paguani. Kontrolloni disa website ne te njejten kohe si: booking.com, venere.it, hotels.com. Nqs mendoni per nje hotel te caktuar, kontrollojeni ne disa website. Mund te kete diferenca ne cmim per te njejtin hotel.

Bejeni prenotimin te anullueshem: Kur prenotoni nje hotel, zgjidhni opsionin: “free cancellation”. U jep mundesine qe nqs gjeni nje oferte me te mire, ta anulloni te paren pa asnje kosto.

Fluturimet vendosini ne mes te javes. Nqs do udhetoni me avion, mos e zgjidhni daten e nisjes ne fundjave. Fundjavat jane gjithmone me te shtrenjta.

Biletat e trenit: prenotojini online, mos i blini ne stacion. Kushtojne me shume.

Konsideroni hotelet me 4 dhe 5 yje: Kur beni kerkime per kotel, kini parasysh qe me te leverdisshem jane ato me 4 dhe 5 yje. per shkak te krizes ekonomike bejne shpesh oferta te shkelqyera.

Mos harroni apartamentet: nqs jeni familje me femije dhe doni qetesi, por edhe qe te mos shpenzoni shume ne restorante, kerkoni per apartamente. jane zgjidhje e shkelqyer ekonomike, nqs femijet tuaj kerkojne nje pjate makarona me gjalpe.