SI TA ZGJEDHIM KREMIN KUNDER MOSHES:

SI TA ZGJEDHIM KREMIN KUNDER MOSHES:

SHARE

 

 

  1. Njihni perberesit aktive: antioksidante, retinolet, AHA (alfahidroksiacidet), filtrat mbrojtes.
  2. Zgjidhni sipas tipit te lekures: lekure e thate, e yndyrshme, e perzier. Secila prej ketyre mund te jete edhe e ndjeshme.
  3. Kujdes ku e vini kremin: kremi antirrudhe per lekura te yndyrshme nuk mund te vihet ne pjesen e syve.
  4. Ne mengjes eshte ideal kremi hidratant dhe antioksidant, ne mbremje antirrudhe.
  5. Ndryshojini kremerat ne serume dhe linja cdo 6 muaj.
SHARE
Artikulli i mëparshëmCOCO CHANEL
Artikulli tjetërBUZEKUQ, FAKTE RRETH TIJ