SHENJAT QE NUK JENI E VETMJA NE JETEN E TIJ

SHENJAT QE NUK JENI E VETMJA NE JETEN E TIJ

SHARE

Nuk i pelqen te beje plane

Sa here qe sugjeroni dicka, ai u jep nje pergjigje te tipit: “Ndoshta”. Psh: shkojme ne kinema te shtunen? Pergjigja: Ndoshta! Nqs do insistoni do te shihni qe nuk ju jep nje arsye apo nuk ka nje plan te caktuar. E kjo thjesht do te thote qe po mban opsionet te hapura.

Ai eshte nje mister, gjithmone i mbeshtjelle nga enigmat

Sigurisht qe tipat e mistershem jane shume terheqes. Por kur nis te takohesh me nje djale, misteret nisin e bien pak nga pak, qe nga momenti qe prezantoheni me moshen emrin etj, etj. Nqs nje djale vazhdon te mbetet misterioz edhe pas disa takimeve, kjo nuk eshte shenje e mire.

Ka shume shoqe femra

Eshte normale te kete shoqeri me femra dhe nuk duhet t’i kunderviheni per kete. Por kur keto shoqe jane me tonelata dhe dalin gjithandej ne Facebook, duhet te nisni te shqetesoheni.

Per te njohurit e tij je “nje shoqe”

Per ty eshte i dashuri yt dhe ti je e dashura e tij. privatisht per te kjo nuk eshte problematike, por kur flet me te tjeret per ty te referohet si : nje shoqe. Mos e humbisni kete sinjal; Nqs ai nuk mund ta pranoje te te tjeret se ti je “e dashura”, kjo do te thote se ka shume femra te tjera ne jeten e tij qe jane “thjesht shoqe”.

 

Mungon intimiteti ne publik 

Nqs je e vetmja femer ne jeten e tij, nuk duhet ta kete problem te te puthe e te te preke ne publik, madje aty duhet te nise edhe raporti juaj. Nqs nuk te prek ne publik, fillo te shqetesohesh.

 

Ben gjera te cuditshme 

Nese dikush ka nje marredhenie tjeter , ai shpesh axhitohet dhe ben gjera te cuditshme. Kjo perfshin edhe faktin qe nuk u pergjigjet telefonatave ose e mban telefonin mbyllur kur eshte me ju. Kur e pyet si shkoi dita pergjigjet: mire!

 

Vjen te te takoje…

… Por rralle ju le ta takoni. Fakti qe shtepia e tij eshte gjithmone rremuje mund te kete lidhje ne fakt me faktin qe nje femer tjeter hyn e del atje. Aq me keq po mos te te kete thene as se ku jeton.

Nuk e ke takuar ende mamane e tij

Normalisht djemte kane qejf tua prezantojne te dashurat mamave dhe po aq i ngacmojne mamate per te njohur te dashurat e tyre. Nqs shihesh prej kohesh me nje djale dhe kjo nuk po ndodh, atehere ndize nje llambushke alarmi.

Flirton me shoqet e tij 

Diosa djem jane flirtues te lindur. por kur nje djale eshte ne nje marredhenie, e vetmja femer me te cilen duhet te flirtoje eshte e dashura e tij. Kujdes po e pate duke flirtuar, mund te shkoje me tej.

Shoku i tij mund te jete nje femer 

Kujdes kur ju thote: do shkoj te takoj nje shok dhe nuk ju jep emrin e shokut. ne fakt shoku i tij , mund te jete nje shoqe…