SEKRETET E BUKURISE QE NUK PARA I TREGOJME

SEKRETET E BUKURISE QE NUK PARA I TREGOJME

SHARE

1. Krihini floket para se te beni dush!

2. Eksfolioni buzet tuaja qe te rrine gjithmone te buta!
Lyejini me nje balsam, lerini me te 10 minuta dhe pastaj ferkojini buzet me furcen e dhembeve.

3. Konturoni fytyren. Duket e veshtire por, pas disa aplikimeve do te kthehet ne rutine dhe do ta keni me te
lehte.

4. Kujdes me furce kur vendosni te kuq ne faqe. Mos e teproni.

5. Kur beni penelin, mos tentoni ta vizatoni me nje dore. Ndajeni vizen ne tre pjese dhe bashkojini pkeset me
njera – tjetren.

6. Kujdes me vetullat, jane shume te rendesishme. Mos i krihni perdite se ndryshe do mbeteni pa to. Trajtojini me
balsamin e flokeve.

7. Kujdes kur zgjidhni ngjyren e makeup-it.

SHARE
Artikulli i mëparshëmA E DINI SE…
Artikulli tjetërTAMPONET: CFARE DUHET TE DIME