Erjona Shehu eshte Drejtuese Teknike dhe Mjeke Dermatologe ne Kliniken “Derma Care” . Ka lindur ne Fier. Eshte diplomuar per Mjeksi te Pergjithshme ne vitin 2003. Ne vitin 2004 ben Internshipin ne Urgjencen e Kardiologjise dhe Mjeksise Interne ne QSUT....
SYTE BLU Ngjyra qe bejne kontrast. Mgjyra e bakrit dhe e arta I bejne syte te duken edhe me blu. Perdorini keto ngjyra vetem ne fillim te cepit te syrit fhe me pas vazhdoni te perdorni ngjyren e erret.Ngjyra...
  Shegët bëjnë pjesë në grupin e frutave më të shendetshëm mbi tokë. Ato përmbajnë një grup komponimesh bimoreqë I bejnë të pa konkurueshme Studime të shumta kanë treguar se ato kanë benefite të pabesueshme për trupin tonë dhe mund të...
  Shpatulla te nxjerra jashte Gryka e mbyllur, por shpatullat jashte. Gati te gjithe designer-at kete vit kane nxjerre modele me shpatulla perjashta, ndaj pritini t’I shihni edhe ne revistat e modes dhe ne dyqane. Xhinsat e gjera Nuk jane trend I...
Buzekuqet e pare te krijuar nga njeriu datojne 4 mije 5 mije vjet me pare ne Mesopotamine e lashte. Grate bluanin perla te cmuara dhe dekoronin buzet me pluhurin e tyre. Egjiptianet e lashte e perdornin buzekuqin rregullisht. Thuhet se...
    Njihni perberesit aktive: antioksidante, retinolet, AHA (alfahidroksiacidet), filtrat mbrojtes. Zgjidhni sipas tipit te lekures: lekure e thate, e yndyrshme, e perzier. Secila prej ketyre mund te jete edhe e ndjeshme. Kujdes ku e vini kremin: kremi antirrudhe per lekura te yndyrshme...

COCO CHANEL

  Me kostumet e markes se saj dhe fustanet e vogla te zeza, coco Chanel krijoi designe te pakoha, qe vazhdojne te hene popullore edhe ne ditet e sotme. JETA E HERSHME Lindi ne 19 Gusht, 1883 ne Saumur, France....