MASKA SHTEPIE PER DUART

MASKA SHTEPIE PER DUART

SHARE
  1. MASKE ME PATATE

2 kokrra patate

1/2 gote qumesht

zjejeme patatet. I shtypim dhe i perziejme me qumesht sa te behet nje mase homogjene. E vendosim masen mbi duar dhe e mbajme deri sa masa te ftohet dhe pas shplarjes i lyejme me nje krem zbutes. Rekomandohet para gjumit, 2 here ne jave.

2. MASKA ME KARROTE

1 karrote

2 luge kos

1 luge gjelle vaj ulliri

I grijme karrotat, i perziejme me kosin dhe vajin e ullirit, sa te behet nje mase homohjene. E mbajme masken per 25 minuta, e shplajme dhe vendosim kremin hidratant. Rekomandohet 1 here ne jave.

3. MASKE EKSFOLIANTE

1 luge gjelle sheqer kaf

1 luge gjelle leng limoni

E mbajme masken e krijuar nga perzierja e forte e dy perberesve dhe e mbajme 15 minuta. Pas 15 minutash me levizje rrethore e masazhojme masken dhe e shplajme. e lyejme me nje hidratant. Perdoret nje here ne jave.