FIRMAT ME TE SHTRENJTA TE VESHJEVE NE BOTE

FIRMAT ME TE SHTRENJTA TE VESHJEVE NE BOTE

SHARE

10. VALENTINO

Dihet qe veshja eshte dobesia e femrave, vecanerisht kur behet fjale per Valentinon. Dizenjatoret e tij jane te mrekullueshem, vecanerisht nese behet fjale per veshjet e mbremjes me linja te mrekullueshme, ngjyra mbreterore dhe me klas.

9. VERSACE

Eshte ideal per ikonat e Stilit, qe nuk duan t’ja dine per cmimet. Dizenjojne per meshkuj e per femra dhe blihen nga te dy gjinite.

8. GUESS

Brand Amerikan i cili eshte mjaft i njohur per xhinset e tij, sidomos ne mes te te rinjve. Cmime te shtrenjta, por dizajne te pazevendesueshme.

7. DIOR

I preferuari i Celebritive. Eshte brand per njerez te sofistikuar, me klas dhe elegance. Trendi me i fundit keto kohe po udhehiqet pikerisht nga DIOR duke e bere kete brand edhe po aq te cmendur ne risite qe sjell sa elegant e klas.

6. MARC JACOBS

Sic njihet per parfumet dhe aksesoret, po aq njihet edhe per variabilitetin sezonal. Ndryshime nga stina ne stine te shoqeruara me risi te kerkuara shume nga femrat e “shoqerise se larte”.

5. ARMANI

Brandi i persosur per kostumet mashkullore. Cuditerisht sa i shtrenjte, aq edhe popullor eshte. Gama shtrihet nga femijet deri tek burrat e tek grate. Eshte nder me te vjetrit ne bote.

4. DOLCE & GABBANA

E njohur ndryshe me logon D&G, nuk ka te krahasuar per kualitetin e cohave te perdorura. Ne 2013 ishte firma me fitimet me te medha ne industrine e veshjeve.

3. PRADA

Me e njohur per cantat dhe kuletat. Nuk ka shanse qe nje i apasionuar pas shpenzimeve te veshjes, mos te kete nje gjurme te Prades ne garderobe. Edhe Outletet e Prades jane shume popullore kudo neper bote.

2. CHANEL

Vit pas viti, Chanel eshte ngjitur ne krye te klasifikimeve duke u bere nje emer e i pakundershtueshem ne Industrine Chic te modes. Me te orientuar drejt Chanel jane te rinjte, nderkohe qe brandi eshte shume i njohur edhe ne parfume dhe kozmetike.

1. GUCCI

Dhe po the Gucci i ke thene te gjitha. Nuk ka gje qe mban firmen Gucci dhe nuk pelqehet. Nga kepucet e rehatshme tek fustanet e mbremjes, ndaj dhe kjo firme eshte kaq popullore edhe pse e veshtire per tu prekur me dore nga kushdo.