FEMRAT QE JANE BERE TE FAMSHME PER FLOKET E TYRE

FEMRAT QE JANE BERE TE FAMSHME PER FLOKET E TYRE

SHARE

MERYLIN MONROEimageimage

Emri i vertete Norma Jean Montreson. Lindi me floke te zinj dhe u be bjonde, pervecse nderroi edhe emrin.

RITA HAYWORTHimage

image

Bukuri tipike spanjolle. Ishte nje brunete qe emrin e vertete e kishte Maria Cansino. Jo vetem ndryshoi emrin por edhe u be kokekuqja me e bukur ne Hollywood.

GWEN STEFANIimage

image

Floket e saj origjinale boje geshtenje u shnderruan ne bjonde pas nje sherri qe pati me te dashurin. Ndarja prej tij e beri bjonde dhe madje bjonden me te dashur te kohes se saj.

KATY PERRYimage

image

Bjonde tipike kaliforniane. Ndoshta e vetmja bjonde e cila u be brune dhe pati mjaft sukses keshtu.

MADONNA

image

image

Floke te zinj dhe sy bojqielli. U shnderrua ne bjonde, por qe fale talentit te saj nuk ngeli thjesht e tille.

REESE WHITHERSPOONimage

image

Bjondja me e dashur e SHBA nuk ka qene vertete e tille. Nje bjonde e bukur dhe sensuale qe nuk dihet nese do ishte e tille po te ishte ashtu sic e kish dizenjuar natyra: brune.