CMENDURITE QE BEJNE NJEREZIT PER TU DUKUR TE BUKUR; NGA GLASAT E...

CMENDURITE QE BEJNE NJEREZIT PER TU DUKUR TE BUKUR; NGA GLASAT E ZOGUT E DERI TEK URINA

SHARE

Shushunjat 

Perdoreshin nga mjeket ne Mesjete, por vazhdojne te perdoren edhe sot. Nje nder ato qe i perdorin me shume eshte Demi Moore. Synimi eshte te pastrohet gjaku nga toksinat.

Glasat 

Jane te neveritshme, vetem ta mendosh, le pastaj t’i vendosesh si maske ne fytyre.  Por mos harroni…po flasim per cmenduri! A se mos harrojme…jane te preferuarat e Victoria Beckham.

Dheu ku urinojne macet

Nuk ka nevoje per spjegime se per cfare perdoret, por modelja Christie Brinkley e perdor per te bere scrub. Ndoshta heren e pare qe e ka provuar, ka qene e dehur.

Jashteqitja e krokodilit

Kjo cmenduria e radhes eshte ende popullore sot e kesaj dite. Fillimisht eshte perdorur nga Greket dhe Romaket.

Helmi i gjarprit

Normalisht helmi i gjarprit, mbetet helm, por Gwyneth Paltrow nuk e mendon keshtu. Argumenti qe ajo perdor eshte qe helmi i gjarprit permireson elasticitetin e lekures.

Sperma e buallit 

Eshte shume popullore ne londer. perzjehet per te bere maska per floket. Qellimi eshte forcimi dhe shtimi i flokeve.

Masazhi i gjarperit 

Prape dolen ne skene gjarperinjte, por kete radhe jane te gjalle. perdoren ne Izrael per te qetesuar muskujt.

Embrioni i deles 

Debbie Harry, kengetare ka 30 vjet qe ben injeksione me te, dhe tashme ne SHBA maskat me embrionin e deles jane shume ne mode. Besojne qe te rinojne.

Shuplakat ne fytyre 

Ne Tajlande paguan 350Dollare qe te te qellojne me shuplaka per 15 minuta. Fytyra qellohet me shpulla qe te ikin rrudhat.

Urina

Duhej edhe kjo cmenduri. Vendoset ne fytyre si maske per te sheruar aknen dhe ekzemen. Urina me e mire sipas atyre qe e perdorin eshte ajo e mengjesit.

Gjithsesi: mos harroni qe keto jane thjesht cmendurira. dhe cmendurite nuk duhet t’i beni edhe ju, thjesht qeshni me to, nje e qeshur te ben me te bukur.