CFARE THOTE PER NE POZICIONI I GJUMIT

CFARE THOTE PER NE POZICIONI I GJUMIT

SHARE

1

Pozicioni i ushtarit: Jeni nje person qe eshte mik me te gjithe. I ve vetes synime qe nuk jane te veshtira per tu arritur. Nuk te pelqen qe te deshtosh dhe je i vendosur per shumicen e gjerave qe do te besh ne jete.fetal-position-333x500 (1)

Pozicioni i Fetusit:  Nuk te pelqejne perplasjet dhe shpesh shmangesh nga perballja me problemet e medha. Ke nevoje te ndjehesh e mbrojtur. Te pelqen piktura dhe je kreative.

lying-on-stomach-333x500 (1)

Te flesh mbi stomak: je nje lider i lindur. Te pelqen te marresh pergjegjesi dhe te sigurohesh qe cdo gje te shkoje sipas planit. Je person qe kujdesesh per te tjeret dhe kjo perfshin edhe sqarimin e pergjegjesive tuaja karshi tyre dhe marrjen e miratimit te tyre.

one-your-side-333x500

Te flesh anash: Je nje person i qete , i besueshem. Nuk ofendohesh lehte dhe nuk te trembin gjerat e reja. Je nje person qe i sheh gjerat pozitivisht dhe po ashtu i perballon edhe situatat.lying-on-back-1-333x500

Te flesh ne shpine: Person pozitiv, qe e dashuron jeten. Shpesh je ne qender te vemendjes dhe te gjithe duan te te kene prane. Je shume punetor dhe ke personalitet te forte.

one-leg-raised-553x830Fle permbys, por nje kembe e mban te ngritur: Nese fle me nje kembe te ngritur, ndersa je shtrire mbi bark,  esjte tregues qe je aventuriere dhe te pelqen argetimi. Shpesh je i pavendosur dhe ben gjera spontane. Te ndryshon menjehere humori, por prape te pelqen te jesh i qete kur kthehesh nga puna ne shtepi.