CFARE NGJYRE PENELI TE PERDORNI PER SYTE TUAJ

CFARE NGJYRE PENELI TE PERDORNI PER SYTE TUAJ

SHARE

SYTE BLU

Ngjyra qe bejne kontrast. Mgjyra e bakrit dhe e arta I bejne syte te duken edhe me blu. Perdorini keto ngjyra vetem ne fillim te cepit te syrit fhe me pas vazhdoni te perdorni ngjyren e erret.Ngjyra te tjera: terra-cotta, shampanje, ngjyre blu.

SYTE E GJELBER

Tonalitete te te kuqes. Garneti, ametisti dhe bronxi, jane vecanerisht shperthyese ne syte e gjelber. Por kujdes, vendosni linjen e pare te penelit te zeze dhe pastaj mbivendosni nje prej ngjyrave te mesiperme. Ngjyra te tjera: ndryshk, mogano dhe patellxhan.

SYTE KAFE

Qelibari, blu e erret, theksojne driten e ngjyres kafe. Nqs nuk doni te vendosni shume ngjyre ne syte tuaj. Vendosja e penelit blu, mund te jape te njejtin efekt si dhe peneli I zi. Ngjyra te tjera: purpurte, kobalt.

SYTE LAJTHI

Smeraldi dhe e arta nxjerrin ne pah tonet jeshile te syve lajthi. Kafja neutrale gjithashtu I thekson. Perzheni penelin jeshile me penelin ngjyre cokollate. Ngjyra e arte duhet te jete ne qender. Ngjyra te tjera: ulli, broz, dardhe.