CFARE JANE KREMERAT BB?

CFARE JANE KREMERAT BB?

SHARE
Face cream jar on white silk background, beauty product

BB krem do te thote “Beauty Balm” apo “balsam bukurie”. U krijuan nga nje dermatolog gjerman, per here te pare, per tu perdorur nga pacientet e tij pas trajtimeve ne kliniken dermatologjike. Ne 2011 filluan te prodhohen edhe ne SHBA dhe sot cdo kompani kozmetike ka nje produkt BB krem.
Cfare kane ne permbajtje:

Permbajtje Anti-aging, perfshi: peptidet dhe antioksidantet si: vitaminat A, E, dhe C
Acid hyaluronic dhe glycerine
Licorice dhe arbutin qe rrisin tonusin e lekures
Permbajtje drite reflektuese qe i jep lekures shekelqim
Ingrediente me Silicone, qe zbusin lekuren.
Dimetikoni, qe ndihmon ne zbutjen e lekures dhe sherben si baze per make up.

Pavaresisht se jane kaq te mrekullueshem, nuk jane per cdo tip lekure. DEuhen perdorur nga lekurat mikse dhe normale.