CFARE DUHET TE KETE NE CANTE NJE FEMER

CFARE DUHET TE KETE NE CANTE NJE FEMER

SHARE
 1. Dezinfektuesin e duarve. Mbajeni gjithmone me vete. Sa here perdorni nje Bankomat, hipni e zbrisni ne autobus apo dhe I jepni doren nje mashkulli; mos harroni keta te fundit rralle jane te vemendshem ndaj higjenes.
 2. Kutine e vogel me gjilpera, penj dhe kopsa. Nqs nuk keni nje te tille, mos harroni ta merrni ne hotel dhe mbajeni gjithmone me vete. U duhet ne rast se u bie kopsa apo u cahet pala e fundit.
 3. Kapse per flokun. Pse t’ja besoni pamjen tuaj rastesise? Nje kapese apo llastik flokesh ne cante ben gjithmone pune.
 4. Qetesues per dhimbjen e kokes. Eshte e vertete qe ne kemi farmaci ne ncdo 10 metra, por asnjehere nuk I dihet. Per nje detaj kaq te vogel mund te humbet shume ne cilesine e dites sone.
 5. Bblok dhe stilolaps. Po mendoni se jane te teperta me telefonat qe kemi e keni gabim. Mendoni nese ju bie bateria. Do ja besonit gjithshka kujteses suaj te mbingarkuar?
 6. Shkrepse ose cakmak. Digjni ato fijet e pabindura qe ju dalin nga rrobat.
 7. Para! Kurre mos rrini pa nje 2000 lekesh (te reja) ne cante. U duhet kur nuk punon bankomati apo keni ngelur pa leke dhe duhet te merrni nje taksi.
 8. Gjithmone kontrolloni pamjen tuaj.
 9. Pecete higjenike. Mund te ndodh qe stresi ua ka cmendur hormone dhe menstruacionet vijne papritur.
 10. Nund te ndodhe qe dita e gjate, kefate e shumta apo dhe dreka te lene arome te padeshiruar e papritur tu dale nje takim pune ose jo.
 11. Peceta letre. Ja teshtite papritur ne public. E mendoni cfare figure do beni kur te mos keni me cfare te fshini sterkalat e peshtymes?
 12. Parfumin dhe antidjersen. Ne cdo moment mund te duhet te rifreskoheni ne arome pas nje dite te gjate jashte apo pas nje stresi te madh ne pune apo shkolle.
 13. Nje manikote, nqs ju vrasin kepucet e reja, apo keni mbajtur taka gjithe diten.