ARSYET PSE ESHTE E MREKULLUESHME TE JESH FEMER

ARSYET PSE ESHTE E MREKULLUESHME TE JESH FEMER

SHARE

1. Vajzat bejne tualet.

Nese nje mashkull e ka fytyren te lidhur dhe me probleme, nuk asnje shans qe t’i mbuloje ato, ndersa nje mashkull duhet te rrije tere kohen me problemet e tij ne lekure dhe me komplekset qe ato i shkaktojne.

2. Vajzave u lejohet te qajne

Vajzat nuk kane probleme me shprehjen e emocioneve te tyre dhe mund te qajne kur te duan dhe si te duan. Ndryshe nga meshkujt, nuk u duhet fare te bejne si te forta dhe te shprehin emocionet kur jane te lumtura apo te deshperuara.

3. Vajzat mund ta rregullojne gjatesine duke veshur taka. 

Eshte nje tjeter avantazh i takave. E disa prej ketyre takave mund te jene mbi 10 cm per te kompensuar gjatesine qe nuk ua kane dhene gjenet dhe natyra. Ndersa meshkujt duhet  te mesohen ta perballojne jeten me centimetrat qe kane!

4. Vajzat mund te bejne me shume se nje gje ne te njeten kohe. 

E kjo ne fakt eshte e provuar edhe shkencerisht. femrat mund te flasin ne telefon, te gatuajne, te mbajne syte te femijet dhe te lyejne buzet me buzekuq ne te njejten kohe. Po te ishte per meshkujt…telefoni do ishte ne furre, femijet duke qare per ushqimin, ndersa meshkujt duke pare TV me kembet perpjete.

5. Femijet duan vajzat 

Zakonisht kur nje mashkull perpiqet te behe per te qeshur nje femije, femija ia plas te qarit. Kur shohin nje femer, u ndrin fytyra dhe nisin te qeshin e te perkedhelen. Femijet bejne dallimin e dashurise dhe perkujdesjes, ndaj dhe zgjedhin femrat.

6. Vajzat kane trupa te bukur 

Prej shekujsh artistet kane pikturuar trupat femerore. Trupi i femres ka linja, harqe, forma dhe bukuri. Ndaj dhe nuk eshte per tu habitur qe disa nga pikturat me te bukura ne bote, jane trupa femrash nudo.

7. Vajzat kane rroba te brendshme te papara 

Koleksionet e tyre me rroba te brendshme jane te mrekullueshme, qe i bejne te ndjehen me terheqese. Edhe pse mund te jete vetem nje qe i sheh, ne momentin qe i veshin, atyre u rritet vetebesimi.

8. Nje vajze mund te veshe xhinsat e te dashurit. 

dhe te duket e mrekullueshme me to, ndersa nje djale nuk mundet kurre. E per me teper qe rrobat oversize tani jane edhe ne mode.

9. Fuqia e vajzave mbetet e vertete 

Femrat jane ato qe kane fuqine e vertete. Historia ka treguar qe pas cdo mashkulli te pushtetshem, fshihet nje femer e fuqishme.

10. Vajzat mund te bejne modele flokesh pa fund. 

Kane mundesi te jene te ndryshme perdite. Bishtat, kapeset, krehjet, ngjyrat cdo gje mund te ndryshoje duke i bere te bukura e terheqese.Ndersa nje mashkull ka friken e tmerrshme…te mos mbetet pa floke.

 

SHARE
Artikulli i mëparshëmRRUDHAT
Artikulli tjetërTRAJTIMI I AKNEVE NE STINEN E VERES