VIKTORIA BECKHAM DHE MOTRA E SAJ, DY MOTRA ME FATE TE NDRYSHME

VIKTORIA BECKHAM DHE MOTRA E SAJ, DY MOTRA ME FATE TE NDRYSHME

SHARE

Dy motra qe ne fund te fundit nuk kane pse te jene te ndryshme. Victoria Beckham, popstar e shnderruar ne nje ikone mode dhe e martuar me nje futbollist te famshem, me shtepi luksoze ne Londer dhe LA dhe  me nje vlere qe shkon tek 37 miliarde e 620 milione leke (te reja). Louise Adams, motra e saj eshte martuar 2 here dhe ka kater femije e jeton me prinderit e saj ne nje apartament me 4 dhoma gjumi ne Londer. Duket se vec gjeneve gjeja tjeter e perbashket eshte pasioni per moden dhe fakti qe te dyja kane butike.  Posh-i ka nje butik super te shtrenjte ne Londer, VICTORIA’S , ndersa e motra nje butik modest ne periferi, LOUISE’S ku shet rroba me gjysem cmimi.

09E110AC00000514-0-image-a-9_1456270810414

 

VICTORIA’S

Ne Dover Street, nje nga rruget me te shtrenjta te Londres. Rroba me cmime 200-300 Paunde nje pale pantallona, ndersa canta me lekure pitoni 1800 Paunde. Dekoruar nga nje prej arkitekteve me ne ze te Londres, duket me shume si nje ekspozite instalacioni se nje Butik. vetem dhomat e zhveshjes kane nje madhesi sa nje kuzhine gjigande familjare. Nje nder klientet me te rregullta eshte Anna Wintour, editore e Vogue.

311C256900000578-0-image-a-16_1456270861462

LOUISE’S

Mezi gjendet ne Hertfortshire. Ndryshe nga butiku i motres ku mbizoteronte mendafshi dhe lekura, ketu mbizoteron najloni dhe poliestra. Nje triko eshte 14 Paunde dhe nje cante 21 Paunde. Ndryshe nga Butiku i se motres, tek Louise dera nuk pushon se hapuri e mbylluri nga hyrje daljet e njerezve.