4 MASKA TE THJESHTA SHTEPIE PER FYTYREN TUAJ

4 MASKA TE THJESHTA SHTEPIE PER FYTYREN TUAJ

SHARE

MASKE ME BANANE

Per te gjitha tipet e lekures

 1. Shtypni nje gjysem banane.
 2. Perziejeni me nje luge gjelle leng portokalli dhe me nje luge gjelle mjalte.
 3. Vendoseni ne fytyre per 15 minuta
 4. Shplajeni me uje te vaket dhe vendosni siper kremin.

gallery-1452106143-homemade-masks-2 (1)

MASKA E MENGJESIT

Per lekura te yndyrshme

 1. Nje e verdhe veze, nje luge gjelle mjalte dhe nje luge gjelle vaj ulliri. gjysem kupe e vogel tershere. Perziejini mire me njera tjetren.
 2. Mbajeni ne fytyre 15-20 minuta
 3. Shplajeni me uje te vaket dhe lyejeni me krem zbutes.

 

MASKE ZBARDHUESE ME MJALTE DHE PAPAJA

Per lekurat me pigmentim jo te njetrajtshem

 1. Perzjeni bashke 2 luge gjelle mjalte dhe nje frut papaje te shtypur
 2. Mbajeni ne fytyre per 15-20 minuta
 3. Shplajeni me uje te ngrohte dhe vendosni kremin zbutes

gallery-1452106303-homemade-masks-3 gallery-1452106224-home-made-masks-4

MASKE PARAJSE ME PORTOKALL E MJALTE

Per cdo tip lekure, jep shkelqim

 1. Perzjeni tre luge gjelle mjalte dhe gjysem gote leng portokalli
 2. Vendoseni ne fytyre per 30 minuta
 3. Shplajeni me uje te vaket dhe pastaj me uje te ftohte dhe ne fund vendos kremin zbutes.