THENIE TE NJEREZVE TE FAMSHEM PER VETEVLERESIMIN

THENIE TE NJEREZVE TE FAMSHEM PER VETEVLERESIMIN

SHARE

Vleresimi i ulet per veten eshte si t’i japesh makines me dore te thyer. Maxwell Maltz

Ti mund te kerkosh ne te gjithe univerin, per dike qe mund te te jape me shume dashuri se vete vetja jote dhe nuk ke per ta gjetur dot kurre. Ti, me shume se kishdo tjeter ne Univers, ke ne radhe te pare nevoje per dashurine tende. Budhha

Kujdesi per veten nuk eshte kurre nje akt egoist – eshte thjesht nje vleresim per te vetmen dhurate qe kam, erdha mbi toke per tju dhene te tjereve.  Parker Palmer

Nuk e ke ti per detyre te me pelqesh mua, e kam une per detyre. Byron Katie

Per te pasur nje vetevleresim te vertete, duhet te perqendrohemi ne arritjet dhe te harrojme deshtimet apo te keqijat qe na ndodhin. Denis Waitley

Me veten tende je gjithmone, ndaj duhet te perpiqesh te shijosh shoqerinem. Diane Von Furstenberg